کسب مدال برنز مسابقات جهانی آمریکا توسط مبینا فلاح

به گزارش پایگاه خبری افق بافق؛” مبینا فلاح” بانوی کماندار علاوه بر حضور در تیم های دانشگاه آزاد تهران، آرمان تهران ،فولاد آلیاژی یزد و سنگ آهن بافق جهت شرکت در مسابقات لیگ کشوری و اعزام به سه مسابقه جهانی در کشورهای مراکش ، تایلند و آمریکا را در کارنامه ۶ ساله ورزشی خود دارد بنابراین خبرنگار افق بافق با “مبینا فلاح” گفتگو نمود:
افق بافق: لطفاً خودتان را معرفی کنید؟
“مبینا فلاح” عضو تیم ملی تیراندازی باکمان؛ متولد مرداد ماه ۱۳۷۸ و دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت ورزشی و عضو تیم باشگاه سنگ آهن بافق هستم.
افق بافق:تاکنون چه افتخاراتی کسب نموده اید؟
کسب مدال برنز مسابقات جهانی آمریکا در سال ۲۰۱۷ تیراندای با کمان بیش از ۳۰ مدال کشوری در مسابقات رسمی فدراسیون تیراندازی با کمان کسب نمودم و برای سومین سال پیاپی مقام آور در مسابقات فینال فینالیست ها کسب کردم و همچنین کماندار برتر سال ۱۳۹۷، کماندار برتر سال و صدرنشین رنکینگ کشوری ۱۳۹۸، کماندار برتر سال ۱۴۰۱ و قهرمان مسابقات انتخابی تیم ملی دانشجویان شدم.
افق بافق: در مورد ورزش تیر اندازی با کمان توضیحاتی بفرمایید؟
ورزش تیر و کمان از دو رشته “ریکرو” و “کامپوند” تشکیل شده است. امتیازات هر دو در مسابقات یکسان است و تفاوت این دو رشته در نوع تیر و کمان است. رشته ریکرو شاید به دلیل وجودش در المپیک از طرفداران بیشتری برخوردار باشد؛ البته تعداد اعزام ها به مسابقات جهانی کامپوند بیشتر از رشته ریکرو است. فاصله هدف تا تیرانداز در رشته کامپوند آزاد ۵۰ متر و در رشته ریکرو ۷۰ متر است و در مسابقات داخل سالن فاصله هر دو رشته تا هدف ۱۸ متر می باشد.
افق بافق: آیا رشته تیر و کمان جزء ورزش های گران محسوب می شود؟
باتوجه به اینکه رشته تیراندازی با کمان یکی از پرهزینه ترین رشته های ورزشی به حساب می آید حمایت و همراهی مسئولین را نیز می طلبد تا ورزشکار حرفه ای بتواند در سطح ملی خود را بالا نگه دارد.
افق بافق: چه صحبتی با مسئولین دارید؟
امیدوارم مسئولین شهرستان و استان حمایت از مدیران ورزشی و ماهر داشته باشند تا همانند این دوسال، افتخارات ورزشی در سطح ملی برای ورزش بافق رقم بخورد و همچنین در این روزهای سخت شاهد پیشرفت ورزش شهرستان و نشاط اجتماعی باشیم.
افق بافق: صحبت پایانی:
از تمامی کسانی که در این مسیر یار و همراهم بودند از جمله مدیرعامل شرکت سنگ آهن “حمیدیان”، مدیرعامل باشگاه سنگ آهن بافق (مهدی منصوریان)، مدیرکل ورزش و جوانان استان تشکر می نمایم.
امیدوارم تداوم قهرمانی ها جبران زحمات شما بزرگواران باشد.

افسانه رنجبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا