امام زمانت را بشناس:انتظاری بالاتر از شهادت در بَدر و اُحد

انتظاری بالاتر از شهادت در بَدر و اُحد

امام سجاد (علیه‌السلام) فرمودند :
هر کس در زمان غیبت قائم ما بر دوستی و ولایت ما بمیرد؛ خداوند اجر هزار شهید مثل شهدای بدر و احد را برای او بنویسد. (کمال الدین و تمام النعمه، ص ۳۲۳)
یک عمل بی نظیر برای ارتباط بهتر با امام عصر (عجل ا… تعالی فرجه الشریف)
مرحوم حجت الاسلام حاج شیخ حسین فاضلی تشرف های مکرر به محضر امام زمان(عج) داشت. بعدها مشخص شد که رویه رفتاری این عبد صالح خدا اینگونه بوده که از سن تکلیف تا پایان عمر شریف شان تمام اعمال مستحبی خود را به محضر نورانی آن عزیز غائب(عجل ا… تعالی فرجه الشریف) هدیه می کرده اند لذا سرّ تشرف های مکرر او فاش شد.
ایشان فرموده بود: هر که عمل مستحبی را به حضرت بقیة ا… (عجل ا… تعالی فرجه الشریف) اهداء کند دو اثر دارد.

اول آنکه :این اعمال ناقص ما قابل عرضه به محضر بلند و بزرگ آن حضرت(عجل ا… تعالی فرجه الشریف) را ندارد، اعمال ما غالبا شائبه های متعدد و نقص های بزرگ دارد لذا وقتی عمل را اهداء کردی خداوند متعال آن عمل را برای اهداء به حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف در سطح آن حضرت(علیه السلام) ارتقاء می دهد تا در شان آن امام(علیه السلام) قرار گیرد، پس اثر اول نیابتی، ارتقاء سطح کیفی عمل ما را در پی خواهد داشت و خداوند آن عمل را آنقدر بالا می برد تا در شان و مقام ان امام عصر عجل ا… تعالی فرجه الشریف قرار بگیرد.

دوم اینکه: وقتی عمل را خدمت امام زمان علیه السلام ارائه می دهند، حضرت عطف نظری می فرمایند تا ببینند چه کسی این عمل را اهداء نموده و این نظر حضرت اثر معنوی غیرقابل توصیفی را درپی خواهد داشت، ایشان مثال زدند که اگر شما وارد منزل خود شوید و غذایی را به درب منزل شما آورند شما از خانواده خود می پرسید چه کسی غذا را آورد، می گویند فلانی، این در نظر شما می آید که فلانی غذا داد.
وقتی ما نیز عمل نیابتی برای امام زمان (عجل ا… تعالی فرجه الشریف) انجام دهیم حضرت نظر می فرمایند و این نظر حضرت، ارتقاء معنوی خاصی را به همراه خواهد داشت.

سوم اینکه : از عارف واصل حضرت آیت ا… کشمیری سوال کرده بودند آن مقامات عرفانی بلند برای مرحوم نخودکی چگونه حاصل شده بود؟ ایشان در پاسخ فرموده بودند: مرحوم نخودکی چهار سال از شب تا صبح در بالا سر حرم امام رضا (علیه السلام) قرآن خواند و به حضرت رضا(علیه السلام) اهداء نمود تا اینگونه مقامات برای او حاصل شد.
پس نیت میکنیم کلیه اعمال مستحبی خود را تا پایان عمر به وجود نازنین حضرت بقیه ا… (ارواحنا فداه) هدیه کنیم

محب امام زمان(عج) از قم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا