کاظمی، رئیس صندوق بازنشستگی فولاد کشور: بورسی شدن شرکت سنگ آهن مرکزی باید خیلی قبل‌تر انجام می‌شد

به گزارش پایگاه خبری افق بافق ؛ به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد، نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی در نشست بررسی مسائل سنگ آهن مرکزی ایران-بافق گفت: در این جلسه موضوعات و ابهاماتی در خصوص ۲ درصد عوارض، عرضه در بورس سنگ آهن، انتقال حساب‌های مالی، سهام ترجیحی، تبدیل وضعیت کارگران و… بررسی شد.

صباغیان افزود: تصمیم گرفته شد یک صورت جلسه‌ای برای بورسی شدن سنگ آهن مرکزی ایران-بافق نوشته شود و شرایط مردم، شهرستان، منطقه و برگشت فروش عوارض و… در آن دیده شود.

وی بیان کرد: راجع به دو درصد عوارض بحثی وجود دارد که مکاتباتی برای لغو این مسئله انجام شده است که صورتجلسه‌ای تدوین می‌شود و به امضای سنگ آهن و صندوق فولاد در می‌آید و بعد در شورای تامین شهرستان و استان مصوب شود تا دغدغه‌ای در این زمنیه وجود نداشته باشد.

کاظمی رئیس صندوق بازنشستگی فولاد کشور گفت: ما به تمام تعهدات از جمله دو درصد، سهام ترجیحی و… پایبند هستیم و اطمینان می‌دهیم که جای نگرانی نیست.

او افزود: بورسی شدن شرکت باید خیلی قبل‌تر انجام می‌شد چراکه شرکت به این عظمت و با این تشکیلات نیازمند این است که وارد بازار‌های پولی و مالی شود تا بتواند از عواید آن بهره‌مند شود.

کاظمی تصریح کرد: عوارض ۲ درصد متعلق به مردم است و باید در حوزه مسئولیت‌ها و اولویت‌های شهر هزینه شود.

کلهران عضو موظف هیئت مدیره کارگزاری بورس صبا تأمین گفت: هر شرکتی که وارد بازار سرمایه می‌شود، برای آن شرکت شفافیت ایجاد می‌کند و سهامدار می‌تواند از شرکت مطالبه کند.

او افزود: ورود به بورس یکی از روش‌های تامین مالی است و شرکت سنگ آهن مرکزی ایران-بافق باتوجه به مشکل نقدینگی باید وارد بورس شود.

کلهران بیان کرد: در این صورت درصدی از سهامشان به مردم و عام عرضه می‌شود که درصد آن را بورس تهران مشخص می‌کند.

او گفت: شرکت سنگ آهن جزء معدود شرکت‌هایی است که وارد بورس نشده است و اکنون بند‌های حسابرس سنگ آهن سر به فلک کشیده است.

عضو موظف هیئت مدیره کارگزاری بورس صبا تأمین گفت:اگر اینها هر سال در معرض سهامدار قرار بگیرد و سهامدار در مجامع مطالبه کند، شرکت به تکاپوی بیشتری می‌افتد.

او تصریح کرد: با ورود به بورس تامین مالی برای شرکت رخ می‌دهد و چند هزار میلیارد وارد شرکت می‌شود که به توسعه شرکت، توسعه اشتغال و توسعه فضای کارگری می‌انجامد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا