افزایش چندین برابری اعتبارات شهرستان بافق در حوزه‌های مختلف

به گزارش پایگاه خبری افق بافق مجید دهقانی‌زاده، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد در نشست استاندار یزد با اصحاب رسانه بافق اظهار داشت: قطعاً یکی از مسائل مهمی که از ابتدای استقرار این دولت در دستور کار قرار گرفت، تجهیز اعتبار خوب برای شهرستان‌ها از منابع مختلف برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام بود.
وی با بیان اینکه سعی شده عدالت در میان شهرستان‌های مختلف رعایت شود خاطرنشان کرد: در سال 1399 جمع اعتبارات تخصیص یافته شهرستان بافق در حدود 10 میلیارد و 400 میلیون تومان بود و در سال 1400 این اعتبارات که بیشتر آن در دولت سیزدهم انجام گرفت، این آمار به 33 میلیارد رسید و سال 1401 بالغ بر 48 میلیارد تومان و در یازده ماهه سال گذشته هم حدود 51 میلیارد تومان به این شهرستان اختصاص پیدا کرد که قالب آن به صورت نقدی انجام گرفته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد افزود: از منظر ارزش افزوده که بین دهیاری‌ها و شهرداری‌ها توزیع می‌شود و کاملاً مرتبط به واحدهای اقتصادی است، در سال 99 معادل 14 میلیارد و 500 میلیون تومان به شهرستان بافق اختصاص یافت.
انتقال پرونده‌های
صنایع بزرگ به داخل استان
دهقانی‌زاده با بیان اینکه یکی از کارهای بزرگی که در این دولت انجام شد، انتقال پرونده‌های صنایع بزرگ به داخل استان بود عنوان کرد: در پایان 1400 این عوارض به 65 میلیارد تومان، در سال 1401 به 96 میلیارد تومان و در یازده ماهه 1402 به 107 میلیارد تومان رسید که افزایش قابل توجه و بسیار ویژه‌ای را شاهد بوده است.
وی در ارتباط با حقوق دولتی شهرستان از بحث معادن گفت: بحث اینکه چقدر از حقوق معادن باید به استان بازگردد؛ کاملاً مربوط به مصوبات مجلس شورای اسلامی است و به هیچ عنوان در دست مدیریت استانی و دولتی نیست.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد اضافه کرد: در سال 99 و 1400 از بحث حقوق دولتی معادن هیچ میزانی به شهرستان بافق پرداخت نشده بود، ولی در سال 1401 معادل 21 میلیارد تومان و در سال 1402 هم 13 میلیارد تومان از این محل به شهرستان بافق اختصاص پیدا کرده است.
دهقانی‌زاده با بیان اینکه اعتبارات جاری ادارات شهرستان پرداخت شده در ارتباط با جایگاه بافق در سند یزد نوین اظهار داشت: یکی از نخستین شهرستان‌های استان در ذیل سند یزد نوین، تدوین سند توسعه شهرستان با نگاه بلند مدت در دست اقدام قرار گرفته و خوشبختانه ده‌ها جلسه در این حوزه برگزار شده؛ امیدوارم به واسطه آن بتوانیم طرح های فاخری برای آینده بافق داشته باشیم.

اکرم عباسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا