استاندار یزد خبر داد: مانع‌زدایی از مسیر رونق تولید در واحدهای تولیدی یزد

استاندار یزد با اشاره به اهمیت مانع‌زدایی از مسیر تولید و تلاش جهت رونق فعالیت واحدهای استان، گفت: مسائل مربوط به پروژه‌های نیمه تمام اقتصادی، صنعتی و معدنی و به ویژه واحدهای راکد و فعال زیر ظرفیت اصلی، با جدیت پیگیری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری افق بافق به نقل از ایمنا از یزد، مهران فاطمی عصر یکشنبه پنجم فروردین_ در اولین جلسه شورای معاونین استانداری یزد در سال ۱۴۰۳، با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های شاخص نیمه تمام؛ رویکرد مهم استان در سال ۱۴۰۳ اظهار کرد: در این راستا به صورت ویژه بر پروژه‌های نیمه تمام شهرستان‌ها تمرکز شده و اقدامات لازم را جهت بهره‌برداری از آن‌ها تا پایان عمر دولت سیزدهم انجام خواهیم داد.

فاطمی در ادامه با اشاره به پیشرفت بسیار خوب مصوبات سفرهای رئیس جمهور به استان یزد، بیان کرد: اهتمام جدی ما بر اجرای این مصوبات در فرصت باقی از دولت سیزدهم است و مسائل مرتبط با آن‌ها با جدیت پیگیری می‌شود.

وی از پروژه‌های حوزه‌های «آب» و «نهضت ملی مسکن» به عنوان دو ابر پروژه بسیار مهم و حیاتی استان یاد کرد و افزود: مسائل و محورهای مربوط به پروژه‌های آبی استان به صورت مستمر و جدی در حال پیگیری بوده و بخشی از آن‌ها در سال ۱۴۰۳ بهره‌برداری و در معرض استفاده مردم قرار می‌گیرد.

استاندار یزد همچنین نوید جهش تولید و تحویل واحدهای نهضت ملی مسکن استان یزد را در سال ۱۴۰۳ داد و تصریح کرد: اراده جدی استان بر تحویل واحدها و زمین‌های طرح نهضت ملی مسکن به متقاضیان، در سریع‌ترین زمان ممکن است.

فاطمی در ادامه پروژه‌های حوزه راه را یکی از حوزه‌های مورد مطالبه مردم استان دانست و اظهار کرد: در سالجاری پروژه مهم و اساسی نظیر جاده طبس، چوپانان_اردکان، بهاباد_نایبند_دربند، هرات_ هرابرجان و کنارگذر شرقی میبد مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

استاندار یزد در همین راستا ادامه داد: پروژه‌های کنار گذر یزد_زارچ_اشکذر، خروجی شهرستان تفت، ورودی شهرستان ابرکوه، دو بانده سازی محور بافق و بهاباد و سایر پروژه‌های راهی شهرستانی نیز دنبال خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به توجه ویژه تیم مدیریتی استان به پروژه‌های بیمارستانی نیمه تمام، خاطرنشان کرد: با توجه به وجود هشت پروژه بیمارستانی با پیشرفت بسیار بالا در استان، یکی از برنامه‌های جدی استان بهره‌برداری از آن‌ها در سال ۱۴۰۳ است.

استاندار یزد در ادامه تکمیل مدارس نیمه تمام و خیری موجود در استان را از دیگر محورهای مهم مورد پیگیری استان در سال جدید عنوان کرد.

فاطمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم پیگیری ویژه مسائل مربوط به مولدسازی اموال و دارایی‌های مازاد دولت، گفت: درآمدهای ناشی از فروش اراضی و املاک مازاد، در پروژه‌های عمرانی استان هزینه خواهد شد.

وی همچنین به اهمیت مانع‌زدایی از مسیر تولید و تلاش جهت رونق فعالیت واحدهای استان، تصریح کرد: مسائل مربوط به پروژه‌های نیمه تمام اقتصادی، صنعتی و معدنی و به ویژه واحدهای راکد و فعال زیر ظرفیت اصلی، با جدیت پیگیری می‌شود.

فاطمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۳ به نام «جهش تولید با مشارکت مردم»، تصریح کرد: در راستای تحقق شعار سال در استان، در نخستین روزهای سال جدید، نشستی با فعالین اقتصادی و مردمی برگزار شد.

استاندار یزد در ادامه از تشکیل شورای تحقق شعار سال در استان یزد خبرداد و خاطرنشان کرد: به زودی طرح. ها و مدل‌های مربوط به مردمی سازی امور و مشارکت مردم استان در عرصه اقتصاد جمع‌بندی و به جد پیگیری خواهد شد.

فاطمی به شعار سال ۱۴۰۲ مبنی بر «مهار تورم و رشد تولید» اشاره کرد و گفت: در سال ۱۴۰۳ نیز کماکان رویکردها و راهبردهای مورد پیگیری استان در حوزه مهار تورم و رشد تولید را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

فاطمی در ادامه با اشاره به ضرورت نگاه و حمایت ویژه از حوزه دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان، تصریح کرد: این حوزه یکی از رویکردها و جهت‌گیری‌های مهم داخل استان بوده و حمایت‌های لازم صورت خواهد گرفت.

استاندار یزد سند مهندسی فرهنگی را مبنای فعالیت‌های حوزه فرهنگ عنوان و خاطرنشان کرد: سند مهندسی فرهنگی استان با توجه به اولویت و مسائل مختلف استان در دست تدوین بوده و در مراحل پایانی قرار دارد.

وی پیگیری ویژه مسائل مربوط به دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست و ساماندهی اتباع خارجی را از دیگر محورهای مهم مورد پیگیری استان در سال ۱۴۰۳ بیان کرد.

استاندار یزد در پایان تأکید کرد: امید است با دعای خیر مردم، مشارکت مردم، مدیریت و همت جهادی همه مدیران و دستگاه‌ها، سال ۱۴۰۳ سالی توأم با موفقیت، پیروزی و بهروزی برای مردم کشور و به ویژه استان یزد باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا